HABER DETAYI

10 Haziran 2014 09:27

Azimli çalışmayla engeller mutlak suretle aşılır

Azimli çalışmayla engeller mutlak suretle aşılır

JO1P78YG (1)

Vali İ. Halil Çomaktekin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün düzenlediği “Senin İçin Bir Hikayem Var” projesi sertifika törenine katıldı. Törene Vali Çomaktekin’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü A. Hamdi Yanık, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve projeye katılan öğrenciler katıldı. 

Törende yaptığı konuşmada Vali Çomaktekin şunları kaydetti: “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bedensel engellilere, zihinsel özürlülere dönük çok önemli projeler yürütüyorlar. Ben de yakinen takip ediyorum. Gerek il müdürlüğü olarak gerekse diğer kurumlarımızla beraber çok güzel projeler yürütüyorlar. Sürekli ve çok yönlü projeleri var. Bu açıdan kendilerini kutluyorum.

Toplumsal Sıkıntılar Konusunda Duyarlı Olmanız Bizim İçin Çok Önemlidir

Bu proje bizim için daha kıymetli. Çünkü siz sevgili gençlerimizin projenin içinde yer alması bizler için çok önemli. Sizin sahip olduğunuz yaş itibari ile bu dönemler duygularınızın en temiz ve saf olduğu dönemlerdir. Acı ve merhamet duygunuzun en yüksek olduğu, topluma karşı en duyarlı olduğunuz ve kişiliğinizin gelişmesindeki en önemli yaşlardasınız. Dolayısıyla toplumsal sıkıntılar konusunda duyarlı olmanız, toplumdaki sorunları görmeniz, sosyal bir sorumluluk üstlenmeniz bizim için çok önemlidir. Bu açıdan sizleri tebrik ediyorum.

Hayat Mutlu Olmak İçin Herkese Bir Çıkış Noktası Veriyor

Her birimiz her an engelli adayıyız. Bu proje bu anlamda çok önemlidir. Hem şuan sahip olduğumuz sağlığın kıymetini bilmeli hem de trafikte, sosyal hayatta ve tüm yaşantımızda sürekli dikkatli olmalıyız. Sizler bir engelli vatandaşımızı düşünerek, ona yardımcı olacak bir duygu ve düşünceye sahip olursanız, hem siz daha güzel yaşarsınız hem o insanın hayata bağlanması açısından sizlerin önemli katkıları olur. Bu çalışmalarınızı devam ettirin. Bu konuda yaşanan sıkıntıları gündeme getirmeniz bizim için çok faydalı olacaktır. Hayat mutlu olmak için herkese bir çıkış noktası veriyor. Bizim azimli olmamız lazım. Engeller mutlak surette aşılır. Bu açıdan projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Törende Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman proje hakkında bilgiler vererek, projeye katılan ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından proje koordinatörü Azize Doyran proje hakkında değerlendirmelerde bulunarak bir sunum gerçekleştirdi. Tören sonunda projeye katılan öğrencilere Vali Çomaktekin ve protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.

BP0R08PW (1) GC2J66KK (1)

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.