HABER DETAYI

26 Mart 2017 12:02

Baharın Gelişini Müjdeleyen Nevruz Bayramı Coşku İle Kutlandı

Baharın Gelişini Müjdeleyen Nevruz Bayramı Coşku İle Kutlandı

Baharı müjdeleyen, yeniden doğuşu simgeleyen, nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar yaşatılan en önemli ortak kültürel değerlerimizden birlik ve beraberliğin coşkusu olan Nevruz Bayramı bu yıl da neşe içinde kutlandı.

Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinliğe Vali Salih Işık, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, baharın başlangıcını ve doğanın bereketini simgeleyen Nevruz Bayramını kutlayarak, bahar mevsiminin Amasya’ya hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Programda Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından konser veridi. Ardından Endüstri Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lises öğrencilerinin çuval, yumurta, halat çekme yarışmaları ve halk oyunları ekibinin gösterileri büyük beğeniyle izlendi. Demir dövme seremonisinin ardından geleneksel Nevruz ateşi yakılarak halaylar çekildi.

Programdan sonra Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan Vali Işık, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve beraberindekiler okulun bölümlerini gezerek İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş’ten bilgi aldılar.

Firma Bilgileri

Amasya Belediye Başkanlığı
0 358 218 80 00 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.