HABER DETAYI

5 Mayıs 2015 09:21

“Gelin Engelleri Birlikte Aşalım”

“Gelin Engelleri Birlikte Aşalım”

gelin_engelleri_birlikte_asalim_h3871

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, Engelliler Haftası nedeniyle Suluova Yedikır Barajı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenecek piknikte engellileri ağırlayacak

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir’in himayesinde geleneksel hale gelen engelliler pikniği 10 Mayıs Pazar günü Suluova Yedikır Barajı Tesisleri’nde yapılacak. Bahçeleriçi Mahallesindeki Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret ederek Engelli Dernekleri temsilcileri ile görüşen Şampiyon Mahmut Demir, geleneksel hale getirdikleri piknik organizasyonunu ömrü vefa ettiği sürece devam ettireceğini söyledi.

Şampiyon Demir, Herkes bir engelli adayı olduğu için engellilik, yalnızca engelli bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur” dedi. Türkiye’de engellilerin genel nüfusun yaklaşık yüzde 11’ini oluşturduğuna değinen Demir, “Bu da demektir ki Türkiye’de ortalama her 9 kişiden biri kısıtlayıcı engelliliğe sahiptir. Toplumun, böylesi yüksek bir oranda içinde barındırdığı bu bireylerimizde elbette tüm diğer bireyler gibi eşit muamele, itibar, yaşamlarını bağımsız idame ettirme ve toplumun bir parçası olma gibi haklara sahip olmalıdırlar. Bizim üzerimize düşen görev ise engelli vatandaşlarımıza bu haklarından faydalanmaları için imkan ve fırsatlar sağlamak olmalıdır” diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.